Facebook
Autor Piotr Burakowski - 28 Września 2020

Można powrócić do starej wersji Facebooka? Tak, jest na to sposób

Wielu internautów narzeka na ostatnią zmianę interfejsu Facebooka (choć redakcja AntyFAKE.pl uważa, że obecna wersja jest dużo lepsza od poprzedniej) i chciałoby powrócić do dawnego wyglądu. Mimo że Facebook już niedługo całkowicie zablokuje taką możliwość, to pojawiło się nieoficjalne rozszerzenie, które pozwala na stałe powrócić do “klasycznego wyglądu”.

W Chrome Web Store znajdziemy wtyczkę o nazwie "Old Layout for Facebook", która przywraca dawny wygląd Facebooka. Internauci pobrali rozszerzenie (ocena 4,9 na 5) już ponad 100 tys. razy.

Jak przywrócić klasyczny wygląd Facebooka?

Dodajmy, że wybrani użytkownicy wciąż mają możliwość aktywowania poprzedniego wyglądu Facebooka. Wystarczy kliknięcie na strzałkę w prawym górnym rogu i wybranie opcji "Przełącz tymczasowo na klasyczną wersję Facebooka".

Co ważne, przechodząc tymczasowo do "klasycznej wersji", mamy możliwość przesłania swoich uwag Facebookowi na temat nowego wyglądu. Nowa wersja jest wciąż udoskonalana i niewykluczone, że elementy, które obecnie nam przeszkadzają, zostaną wkrótce usprawnione.

Klasyczny wygląd Facebooka.

Facebook walczy z dezinformacją

Przypomnijmy, że Facebook usunął w ostatnim czasie trzy sieci dezinformacji powiązane z rosyjskimi służbami, które mogłyby ingerować w nadchodzące wybory prezydenckie w USA.

Facebook wyjaśnił, że usunięte sieci dezinformacji powiązane są z rosyjskimi służbami specjalnymi, w tym wojskowymi i wywiadu, oraz tzw. Internetową Agencją Badawczą (IRA), czyli rosyjską "fabryką trolli", którą oskarża się o ingerowanie w wybory prezydenckie w 2016 roku.

Facebook usunął strony, choć nie miały one dużego zasięgu – jedną z nich obserwowało 214 osób, a strona skupiała się przede wszystkim na wydarzeniach w Syrii i Ukrainie. Było to więc działanie zapobiegawcze – istnieje szansa, że infrastruktury wpływałyby później na wybory.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. “Bill Gates dąży do mordowania ludzi”. Popularna teoria wciąż rozgrzewa internet
  2. Kto zajmuje rządowe mieszkania? W dużej mierze nie ci, którym one przysługują

Dziś, w zalewie fake newsów i deep faków, jest o to zdecydowanie za łatwo.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: PickPik.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News