iPhone 11 Pro bezpieczeństwo
Autor Maria Wieczorek - 5 Grudnia 2019

iPhone wie, gdzie jesteś, nawet jeśli się na to nie zgodziłeś. Apple twierdzi, że to “oczekiwane zachowanie”

iPhone 11 Pro został przyłapany przez jednego z analityków na gorącym uczynku. Jak się bowiem okazało, urządzenie ma dostęp do danych lokalizacyjnych oraz zapisuje je, nawet jeśli użytkownik się na to nie zgodził. Chociaż część internautów wskazuje, że stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa właścicieli telefonów, Apple stanowczo temu zaprzecza.

iPhone 11 Pro podbił serca użytkowników na całym świecie. To właśnie oni będą szczególnie zainteresowani ustaleniami KrebsOnSecurity, pokazanymi za pośrednictwem platformy YouTube. Jak bowiem wykazano, urządzenie zbiera dane dotyczące lokalizacji nawet przy wyłączonych dostępach oraz trybie samolotowym. Analityk w swym nagraniu tłumaczył:

"Jednym z najciekawszych zachowań nowego iPhone’a 11 Pro firmy Apple jest to, że sporadycznie szuka on informacji o lokalizacji użytkownika, nawet jeśli wszystkie aplikacje i usługi systemowe w telefonie są ustawione indywidualnie tak, aby nigdy nie żądały tych danych. Apple twierdzi, że jest to celowa funkcjonalność, ale ta reakcja wydaje się sprzeczna z własną polityką prywatności firmy."

Poseł PiS grzmiał, że Greta Thunberg powinna wracać do szkoły. Aktywistka skończyła już obowiązkową edukacjęPoseł PiS grzmiał, że Greta Thunberg powinna wracać do szkoły. Aktywistka skończyła już obowiązkową edukacjęCzytaj dalej

iPhone 11 Pro a kwestie bezpieczeństwa

KrebsOnSecurity zwrócił się z pytaniem dotyczącym swego odkrycia do przedstawicieli firmy Apple. Ci w odpowiedzi przekazali:

"To oczekiwane zachowanie urządzeń. (...) Nie widzimy żadnych rzeczywistych konsekwencji tego stanu rzeczy dla bezpieczeństwa. (...) Ikona usług lokalizacji powinna pojawić się na pasku stanu po włączeniu usług lokalizacji, zgodnie z naszymi intencjami. Ikona ta związana jest z usługami systemowymi, które nie mają swojego przełącznika w Ustawieniach."

Jak się więc okazuje, użytkownicy iPhone'a nie do końca mogą decydować o tym, której aplikacji dają dostęp do swoich danych lokalizacji. Aby tego uniknąć, trzeba całkowicie wyłączyć usługi lokalizacyjne, co uniemożliwi korzystanie z niektórych bardzo potrzebnych narzędzi.

NAJLEPSZE DZIŚ:

1. B. premier z nominacją do bardzo nietypowej nagrody. Wypomniano jej starą wypowiedź o dinozaurach
2. Tabloid zapowiedział, że "zmasakruje nas Księżyc morderca". Krzykliwy nagłówek i apokaliptyczna wizja a naukowe fakty
3. TVP Info włożyło w usta Donalda Tuska słowa, których nie wypowiedział. Poszło o “odruch wymiotny”

Źródło: Instalki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News