Ewa Kopacz dinozaury
Autor Maria Wieczorek - 5 Grudnia 2019

B. premier z nominacją do bardzo nietypowej nagrody. Wypomniano jej starą wypowiedź o dinozaurach

Ewa Kopacz ponownie stała się bohaterką nieco prześmiewczych medialnych doniesień z powodu swych głośnych słów o ludziach rzucających kamieniami w dinozaury. Wypowiedź byłej premier została bowiem nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2019. O ten tytuł powalczy z opiniami Jessiki Mercedes, Wojciecha Cejrowskiego i Natalii Siwiec.

Ewa Kopacz podzieliła się z medialnymi odbiorcami w styczniu 2019 roku twierdzeniami, które szturmem podbiły internet. Była premier pojawiła się w programie "Fakt Opinie", gdzie odpowiadała na pytania związane z głośnymi wówczas tematami - tzw. taśmami Kaczyńskiego oraz zatrzymaniem Bartłomieja Misiewicza. W pewnym momencie rozmowy polityk pokusiła się o stwierdzenie:

"Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać."

Tabloid zapowiedział, że Tabloid zapowiedział, że "zmasakruje nas Księżyc morderca". Krzykliwy nagłówek i apokaliptyczna wizja a naukowe faktyCzytaj dalej

Ewa Kopacz i jej wypowiedź z nominacją do nietypowej nagrody

Ta właśnie wypowiedź Ewy Kopacz została nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2019. Autor bloga "To tylko teoria", biolog Łukasz Sakowski zaznaczył, że "oczywiście w kladystyce ptaki to dinozaury, ale ewidentnie nie o to tutaj chodzi". Była premier będzie więc mogła powalczyć w tym niecodziennym plebiscycie z promującą kryształ o magicznym wręcz wpływie na zdrowie Jessicą Mercedes, Wojciechem Cejrowskim i jego antyszczepionkowymi opiniami oraz Natalią Siwiec, zdaniem której "nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca, ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry".

Ewa Kopacz dinozaury

NAJLEPSZE DZIŚ:

1. To nieprawda, że koty nie znają swoich imion. Jeśli nie reagują, prawdopodobnie robią to celowo
2. Media w sensacyjnym tonie informowały o tragicznym wypadku Daniela Olbrychskiego. Żona artysty uspokaja
3. Wojciech Cejrowski z Biologiczną Bzdurą Roku? “Szczepionki wiadomo, że zabijają”

Źródła: Wprost, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News