Wojciech Cejrowski szczepienia
Autor Maria Wieczorek - 5 Grudnia 2019

Wojciech Cejrowski z Biologiczną Bzdurą Roku? “Szczepionki wiadomo, że zabijają”

Wojciech Cejrowski, a właściwie jedna z jego kontrowersyjnych opinii zdobyła nominację do Biologicznej Bzdury Roku 2019. Warto o tym wspomnieć przy okazji nowej nominacji dla Natalii Siwiec za twierdzenie, że "nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca, ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry". "Wyróżnione" słowa podróżnika dotyczyły za to kwestii szczepień.

Wojciech Cejrowski znany jest ze swych kontrowersyjnych, budzących emocje wypowiedzi. Jedna z nich została nawet nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2019, czyli plebiscytu prowadzonego przez autora bloga "To tylko teoria". Przypomnijmy, które twierdzenia podróżnika zasłużyły na podobne "wyróżnienie".

Media w sensacyjnym tonie informowały o tragicznym wypadku Daniela Olbrychskiego. Żona artysty uspokajaMedia w sensacyjnym tonie informowały o tragicznym wypadku Daniela Olbrychskiego. Żona artysty uspokajaCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski o zabijających szczepionkach

W połowie czerwca tego roku w mediach zrobiło się głośno o sprawie małego Szymona Baranowskiego, nazywanego przez niektórych polskim Alfiem Evansem. Duża część zwolenników polskich ruchów antyszczepionkowych, a wśród nich także Cejrowski, winiła za śmierć chłopca podaną wcześniej szczepionkę, przy okazji podkreślając ich ogólną szkodliwość. W rozmowie z dziennikarzem radiowym Andrzejem Rudnikiem podróżnik przytoczył sprawę, aby pokazać, że to podobne działania, a nie klapsy, stanowią działania przemocowe:

"Przemocą fizyczna było zamordowanie dziecka w szpitalu bez obecności rodziców. Wszczepili lekarze na pneumokoki szczepionkę. Szczepionki wiadomo, że zabijają. W znaczącym procencie zawierają trucizny."

To właśnie twierdzenia o "truciznach" w szczepionkach i oczywiste podejście do morderczego rzekomo działania szczepionek zostało nominowane do tegorocznej Biologicznej Bzdury Roku. Należy pamiętać, że podobne opinie przedstawiają kwestię szczepień w niezgodnym z faktami naukowymi świetle, jednocześnie napędzając rozwijające się w Polsce wbrew apelom lekarzy i specjalistów ruchy antyszczepionkowców. O tym, czy tezy Cejrowskiego zwyciężą w plebiscycie, dowiemy się już wkrótce.

Wojciech Cejrowski szczepienia

NAJLEPSZE DZISIAJ:

1. TVP Info włożyło w usta Donalda Tuska słowa, których nie wypowiedział. Poszło o “odruch wymiotny”
2. Poseł PiS grzmiał, że Greta Thunberg powinna wracać do szkoły. Aktywistka skończyła już obowiązkową edukację
3. Pies czy kot? Naukowcy ostatecznie zbadali odwieczny spór i orzekli, które zwierzę jest mądrzejsze

Źródła:Facebook, Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News