Jessica Mercedes Instagram
Autor Maria Wieczorek - 5 Grudnia 2019

Opinia polskiej blogerki nominowana do Biologicznej Bzdury Roku. Twierdziła, że kryształ odbija negatywne wibracje zawiści

Jessica Mercedes Kirschner jest jedną z najpopularniejszych blogerek modowych w Polsce. Celebrytka kilka miesięcy temu promowała za pośrednictwem Instagrama bidon z magicznym wręcz kryształem, który miał między innymi odbijać negatywne wibracje zawiści. To właśnie ta opinia gwiazdy została nominowana w plebiscycie na Biologiczną Bzdurę Roku 2019.

Jessica Mercedes Kirschner cieszy się wyjątkową popularnością wśród polskich internautów. Blogerkę obserwuje na Instagramie ponad 973 tys. osób, z powodzeniem prowadzi dwie autorskie marki, współpracuje z największymi domami mody na świecie. Jak się jednak okazało, jednocześnie gwiazda promuje niecodzienne teorie, które nie mają zbyt wiele wspólnego z nauką.

Wojciech Cejrowski z Biologiczną Bzdurą Roku? “Szczepionki wiadomo, że zabijają”Wojciech Cejrowski z Biologiczną Bzdurą Roku? “Szczepionki wiadomo, że zabijają”Czytaj dalej

Jessica Mercedes i magiczny kryształ

Co ciekawe, jedna z teorii blogerki została nawet nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2019. Jessica Mercedes dzieliła się nią za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdy otrzymała od przyjaciela bidon z kryształem górskim. Celebrytka opisywała go wówczas:

"Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym. Podobno daje dużo dobrej energii. Ma właściwości ochronne, stanowi tarczę odbijającą negatywne wibracje zawiści, złości i złorzeczeń. Przyda mi się. (...) Woda kryształowa - wzmacnia pamięć, nadaje jasności myślom, podnosi nastrój, ułatwia koncentrację, pomaga w pracy nad sobą."

Chociaż podobne tezy mogą brzmieć zachęcająco, z naukowego punktu widzenia nie mają nic wspólnego z prawdą. Tym, co być może poprawia nastrój po wypiciu podobnej, magicznej wody, jest ewentualnie osobliwa autosugestia.

Jessica Mercedes Instagram

NAJLEPSZE DZIŚ:

1. Tabloid zapowiedział, że "zmasakruje nas Księżyc morderca". Krzykliwy nagłówek i apokaliptyczna wizja a naukowe fakty
2. TVP Info włożyło w usta Donalda Tuska słowa, których nie wypowiedział. Poszło o “odruch wymiotny”
3. Media w sensacyjnym tonie informowały o tragicznym wypadku Daniela Olbrychskiego. Żona artysty uspokaja

Źródła:Facebook, Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News