Koniec świata Księżyc
Autor Maria Wieczorek - 5 Grudnia 2019

Tabloid zapowiedział, że "zmasakruje nas Księżyc morderca". Krzykliwy nagłówek i apokaliptyczna wizja a naukowe fakty

Koniec świata "nadciąga" przez "Księżyc mordercę"? Podobne teorie promuje w nagłówku artykułu portal Planeta.pl, ostrzegając jednocześnie przed "masakrą". Co ciekawe, o tym, że do ewentualnego wyniszczenia planety z opisywanego w bardzo rozdmuchany sposób powodu dojdzie ewentualnie za kilka miliardów lat, wspomniano dopiero w ostatnim zdaniu tekstu.

"Koniec świata nadciąga! Zmasakruje nas Księżyc morderca! Ziemia zamieni się w piekło" - to tytuł artykułu, który ukazał się w serwisie Planeta.pl. Już w pierwszym akapicie dowiadujemy się, że "nie zabije nas asteroida, przebiegunowanie Ziemi, biblijna apokalipsa lub epidemia", co jest o tyle ciekawe, że akurat koniec życia na planecie z powodu uderzenia asteroidy jest dość często lansowaną na tym portalu teorią.

Wojciech Cejrowski z Biologiczną Bzdurą Roku? “Szczepionki wiadomo, że zabijają”Wojciech Cejrowski z Biologiczną Bzdurą Roku? “Szczepionki wiadomo, że zabijają”Czytaj dalej

Koniec świata, Księżyc i krzykliwy nagłówek

Dalej w tekście, w bardzo rozdmuchany sposób, opisano wyniki badań naukowców z University of Colorado i University of Montana. Ci doszli za to do wniosku, że poprzez spowalnianie ruchu obrotowego Ziemi Księżyc doprowadzi do wielu ogromnych wstrząsów na planecie. Z czasem podobne oddziaływanie ma także doprowadzić do katastrofalnych skutków dla ekosystemów.

Co ważne, stanie się to jednak ewentualnie za kilka miliardów lat. O tym redaktor Planeta.pl wspomniał jednak dopiero w ostatnim zdaniu swojego tekstu. Wcześniej użył za to takich stwierdzeń, jak: "koniec świata nadciąga, chociaż jego dokładna data nie jest znana", czy "spodziewajcie się znacznie większej tragedii", jakby to żyjący obecnie ludzie mieli doświadczyć podobnego dramatu.

Koniec świata Księżyc

NAJLEPSZE DZISIAJ:

1. TVP Info włożyło w usta Donalda Tuska słowa, których nie wypowiedział. Poszło o “odruch wymiotny”
2. Media w sensacyjnym tonie informowały o tragicznym wypadku Daniela Olbrychskiego. Żona artysty uspokaja
3. Poseł PiS grzmiał, że Greta Thunberg powinna wracać do szkoły. Aktywistka skończyła już obowiązkową edukację

Źródła: Planeta, o2, Antyfake

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News