Test na koronawirusa
Autor Piotr Burakowski - 21 Października 2020

Nieoficjalnie: wynik testu Kaczyńskiego na Covid-19

Wicepremier Jarosław Kaczyński przeszedł już test na COVID-19, a wynik wyszedł negatywny – wynika z nieoficjalnych informacji “Super Expressu”.

– Jarosław Kaczyński miał test na COVID i, z tego co wiem, jest dobrze, bo wyszedł negatywny wynik. Prezes będzie musiał jeszcze kilka dni jednak pobyć na kwarantannie w domu. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a kolejnego testu za kilka dni nie można wykluczyć – zdradził dziennikowi jeden z ważnych członków PiS.

Polityk trafił w poniedziałek na kwarantannę w związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem. W tym samym dniu samoizolacji poddał się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. To już jego druga kwarantanna – poprzednim razem udał się na nią 7 października po kontakcie z zakażonym generałem.

Kaczyński zabrał głos ws. stanu wyjątkowego

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński udzieli wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym wypowiedział się m.in. na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego.

– Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa. Dlatego jako szkodliwe uznaję zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej wmawianie ludziom, że COVID to mały problem i nie należy się nim przejmować. Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem – powiedział "Gazecie Polskiej" Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wypowiedział się także krytycznie o zagrożeniu, jakie stwarzają teksty dziennikarskie negujące noszenie maseczek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Onet: cała Polska może znaleźć się w czerwonej strefie, dziennie 30 tys. chorych
  2. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”

– Bardzo krytycznie patrzę na artykuły prasowe, które przekonują ludzi choćby do tego, że noszenie masek jest bzdurą. I równie krytycznie oceniam działanie niektórych samorządów, choćby warszawskiego, pozwalające na zgromadzenia, będące w oczywisty sposób złamaniem rygoru epidemicznego i po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi – ocenił Jarosław Kaczyński.

Źródło: "Super Express"
Foto: ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER (East News)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News