Stanisław Karczewski
Autor Piotr Burakowski - 15 Października 2020

Karczewski: sytuacja jest trudna, ale nie dramatyczna. Obalamy słowa marszałka

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS pojawił się w “Porannej rozmowie” RMF FM. Podczas audycji wypowiedział się na temat walki z pandemią koronawirusa. Polityk przekonywał, że rządzący “zrobili bardzo dużo” i nie ma mowy o tym, że czas przed drugą falą zakażeń został “przespany”. Stwierdził także, że skuteczne w walce z COVID-19 będzie jedzenie jabłek.

– Przygotowaliśmy się. Mamy odpowiednią ilość respiratorów. W każdej chwili można zwiększyć ilość łóżek w szpitalach – powiedział Stanisław Karczewski. Przypomnijmy: prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, zwracał uwagę, że podstawowym problemem jest brak personelu.

Sytuacja trudna, ale nie dramatyczna

Marszałek Senatu przyznał, że sytuacja jest trudna, ale "nie dramatyczna". Dodajmy, że według danych ECDC z 14 października zebranych dla 31 krajów, Polska znajduje się na 18. miejscu wśród państw Europy Zachodniej pod względem liczby zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni i na siódmym pod kątem liczby zgonów spowodowanych wirusem.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że mamy 8099 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło siedem osób, zaś z racji współistnienia zakażenia z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby. To nowy rekord.

Marszałek Senatu, prywatnie lekarz, w walce z koronawirusem zalecił wspomaganie odporności – jedzenie warzyw i owoców oraz aktywność fizyczną, ale przede wszystkim stosowanie się do zaleceń.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nagrał poruszający film o walce z Covid-19. Sprawdziliśmy: to aktor, który grał u Vegi
  2. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza

– Proponuję jabłka. "Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora" – zachęcam do jedzenia owoców. Polecam dwa jabłka – stwierdził Stanisław Karczewski.

Źródło: RMF FM
Foto: YouTube / Fakty RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News