Kierowca kradzież na monetę
Autor Maria Wieczorek - 30 Listopada 2019

Zauważyłeś monetę w drzwiach swojego auta? Zagrożenie jest realne, lepiej uważać

Kierowca powinien zachować się wyjątkowo ostrożnie, gdy zobaczy monetę wetkniętą między klamkę i drzwi samochodu. Z pewnością umieścił ją tam bowiem złodziej, który liczy na nieuwagę właściciela pojazdu. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć się przed tego typu przestępstwem.

Kierowca, który nie miał okazji usłyszeć o metodzie kradzieży "na monetę", jest szczególnie narażony na tego typu przestępstwa. Dochodzi do nich bowiem głównie z powodu nieuwagi samego właściciela samochodu. O tym, że prawie padliśmy ofiarą kradzieży, dowiadujemy się, gdy zauważymy monetę wciśniętą między drzwi a klamkę pojazdu. Warto wtedy natychmiast zareagować.

'Od soboty WhatsApp będzie płatny'. Łańcuszek oszukał użytkowników aplikacji'Od soboty WhatsApp będzie płatny'. Łańcuszek oszukał użytkowników aplikacjiCzytaj dalej

Kierowca powinien uważać na metodę "na monetę"

Najczęściej złodzieje wybierają tyle drzwi od strony pasażera. Jeżeli wyjeżdżamy sami, nie zaglądamy dokładnie na wszystkie klamki w samochodzie. Po co w ogóle wtykać monetę w podobny sposób? Powód okazuje się bardzo prosty. Przy zamykaniu zamka centralnego moneta doprowadza najczęściej do sytuacji, w której niedociągnięta do końca klamka odbija, a drzwi nie zamykają się, jak powinny. Pozostawiamy więc złodziejowi otwarty samochód, w ogóle nie zdając sobie sprawy z problemu.

Jak uchronić się przed podobną kradzieżą? Przede wszystkim przyglądać się klamkom samochodu, zanim od niego odejdziemy. Jeżeli jesteśmy właścicielami stosunkowo nowego samochodu, sprawę ułatwić mogą systemy sygnalizujące niedomknięcie drzwi. W niektórych autach przy problemie z zamkiem usłyszymy też charakterystyczne pikanie, które podpowie, że nie wszystko poszło tak, jak powinno. Aby odkryć najlepszą dla swojego samochodu metodę zabezpieczania przed podobną kradzieżą, warto samemu przeprowadzić symulację z monetą. To pokaże nam, jak auto zadziałałoby w podobnej sytuacji oraz jak powinniśmy sami się w niej zachować.

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Viki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytat
  2. Gdańsk zaznaczony w "Atlasie nienawiści". Władze reagują, aktywiści wprowadzają aktualizację
  3. Nieścisłości wokół spotkania Kaczyńskiego z Banasiem. Politycy PiS wzajemnie sobie przeczą

Źródło:Wirtualna Polska Autokult

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News