WhatsApp płatny
Autor Maria Wieczorek - 30 Listopada 2019

'Od soboty WhatsApp będzie płatny'. Łańcuszek oszukał użytkowników aplikacji

WhatsApp jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji, służących jako internetowy komunikator. Do wielu jej użytkowników trafić mogła w ostatnim czasie wiadomość, której autor informował, że od dziś będzie ona płatna. Warto jednak zaznaczyć, iż jest to jedynie fałszywy łańcuszek.

WhatsApp będzie dostępny jedynie dla użytkowników, którzy zechcą za niego zapłacić? Podobna informacja, chociaż zdążyła już trafić do wielu internautów, zdecydowanie nie jest prawdziwa. Mamy za to do czynienia ze znanym łańcuszkiem, który już niejednokrotnie krążył w sieci. Nowi użytkownicy WhatsAppa mogli jednak oczywiście nigdy na niego nie trafić. W wiadomości czytamy dokładnie:

"Od soboty rano WhatsApp będzie płatny. Jeśli masz co najmniej 10 kontaktów, wyślij do nich tę wiadomość. W ten sposób można pokazać, że jesteś zapalonym użytkownikiem i logo będzie niebieskie i pozostanie darmowe. Wiadomość wg dziennika TF1. WhatsApp kosztować będzie 0,01$ za wiadomość. Wyślij tę wiadomość do 10 osób. Gdy już to zrobisz, lampka zapala się na niebiesko (inaczej aktywuje się WhatsApp rozliczeń)."

Media sugerowały, że minister i bliski współpracownik Kaczyńskiego planuje dymisję. 'Nie słyszałem o tym'Media sugerowały, że minister i bliski współpracownik Kaczyńskiego planuje dymisję. 'Nie słyszałem o tym'Czytaj dalej

WhatsApp pozostanie darmowy

Warto więc po raz kolejny zaznaczyć, że podobna wiadomość jest całkowicie fałszywa, a ogłoszeń o wprowadzeniu rzekomych opłat za korzystanie z aplikacji nie należy traktować poważnie. Jej właściciele niezmiennie podkreślają, że oferuje "bezpłatną, szybką, łatwą i bezpieczną komunikację poprzez wiadomości tekstowe i połączenia głosowe". Ewentualne opłaty mogą występować jedynie w przypadku przesyłania danych, co jest jednak uzależnione od zewnętrznego operatora. Po ich stronie wszystko pozostaje za to darmowe.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Viki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytat
  2. Marian Banaś jednak poda się do dymisji? NIK dementuje plotki w specjalnym oświadczeniu
  3. Smog zagraża tylko mieszkańcom dużych miast? To bardzo szkodliwy mit

Źródła: Instalki, WhatsApp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News