Koalicja Obywatelska wypuściła spot, w którym grają aktorzy
Autor Michalina Kobla - 28 Września 2019

Koalicja Obywatelska wypuściła spot, w którym zwykła rodzina składa się z aktorów

Koalicja Obywatelska wypuściła zachęcający do głosowania na formację spot. Internauci szybko wyśledzili, że występująca w nim “zwykła rodzina”, składa się z aktorów. Nie przesądza to oczywiście o nieautentyczności wygłoszonych przez nich poglądów, ale wyklucza pokrewieństwo między nimi.

Koalicja Obywatelska wypuściła spot, przedstawiający 5-osobową rodzinę, we wstępie dziękującą rządowi za 500 plus a następnie podkreślającą, że nie jest to świadczenie wystarczające na życie. Słyszymy, że “wszystko drożeje”, w aptece brakuje leków a na wizytę u kardiologa czeka się 11 miesięcy.

Posłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząPosłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząCzytaj dalej

- Mieliśmy do pana zaufanie. Ale niech pan posłucha, my w tygodniu prawie się nie widujemy. Po reformie zajęcia w szkole trwają do wieczora, a ja często pracuję na drugą zmianę - mówi w spocie “głowa rodziny”.

Niedługo po emisji nagrania, internauci wytropili jego głównych bohaterów. Grający ojca mężczyzna jest aktorem, znanym z programu “Ukryta Prawda” a jego żona to Edyta Nawrocka, aktorka, piosenkarka i fotomodelka.

Koalicja Obywatelska wypuściła spot, w którym zagrali aktorzy


Zdania na temat spotu koalicji są podzielone. Część komentatorów, jak Joanna Miziołek z „Wprost”, zauważa iż naturalnym jest zatrudnianie aktorów przy tego typu produkcjach. Sama występująca w klipie Edyta Nawrocka udostępniła go na swoim profilu na Facebook`u. Trudno jednak jednoznacznie wyrokować, czy jest ona wyborczynią Koalicji Obywatelskiej.


Rzecznik rządu, Piotr Müller zaproponował aktorom spotkanie z premierem, Mateuszem Morawieckim.


- W związku ze spotem Platformy Obywatelskiej Premier Mateusz Morawiecki z chęcią spotka się z rodziną, która w nim występuje. Odbyliśmy wiele spotkań w całej Polsce, rozmawiamy z Polakami. Spotkanie może odbyć się u rodziny lub w KPRM. Będziemy wdzięczni Grzegorzowi Schetynie za przekazanie kontaktu - napisał na Twitterze.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News