Komputery firmowe hakerzy
Autor - 4 Grudnia 2019

Komputery firmowe celem hakerów. Ich działania nie są przypadkowe

Komputery w wielu polskich przedsiębiorstwach stały się celem ataku hakerów. Przestępcy podszywają się za pomoc techniczną i prowadzą do fałszywej strony. Nowa metoda działania ma dać im dostęp do bardzo wrażliwych danych.

Komputery firm operujących na danych osobowych stały się celem hakerów. CERT Polska informuje o nowej socjotechnice, kierowanej w stronę różnych organizacji. Przestępcy podają się za pracowników działu IT lub pomocy technicznej i nakłaniają do zaintstalowania aktualizacji poprzez strony phishingowe. Polega to na przygotowaniu strony internetowej, która podszywa się pod prawdziwą organizację, w celu zainstalowania szkodliwego oprogramowania.

Okres przedświąteczny gratką dla wyłudzaczy. Banki ostrzegają przed “kradzieżą wszystkich twoich pieniędzy”Okres przedświąteczny gratką dla wyłudzaczy. Banki ostrzegają przed “kradzieżą wszystkich twoich pieniędzy”Czytaj dalej

Komputery w miejscach pracy zagrożone

Jeżeli dostajemy telefon od nieznanej osoby, która zachęca nas do pobrania aktualizacji czy wgrania nowego oprogramowania, należy zachować szczególną ostrożność. Popularność oszustw internetowych pokazuje, jak ważne dla organizacji jest ustanowienie procedur bezpieczeństwa, których należy się trzymać. Jeżeli masz podejrzenia wobec dzwoniącej osoby, koniecznie skontaktuj się z działem IT w swojej firmie. Doświadczony informatyk szybko odkryje próbę cyberataku.

Najlepsze dziś:

  1. “Nie ma dowodów, że czerniak występuje od słońca”. Popularna modelka nominowana do Biologicznej Bzdury Roku
  2. Revolut zdobywa rosnącą popularność. Jeśli z niego korzystasz, koniecznie zadbaj o swoją prywatność
  3. Facebook i Google mają kłopoty? Giganci pod lupą Komisji Europejskiej

źródło: CERT Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News