London Bridge atak Łukasz
Autor Maria Wieczorek - 1 Grudnia 2019

Ktoś podszywa się na Twitterze pod jedną z partii i krytykuje bohaterskiego Łukasza. Profil obserwuje Marek Kuchciński

London Bridge stał się miejscem ataku terrorystycznego, w czasie którego niezwykłą odwagą i zimną krwią wykazał się pan Łukasz. Na Twitterze krytyczne słowa pod adresem Polaka opublikował niespodziewanie profil, podszywający się pod partię Zielonych. Jednym z obserwatorów fałszywego konta jest Marek Kuchciński.

London Bridge zwrócił uwagę całego świata przez atak terrorystyczny, do którego doszło w piątek 29 listopada. Zamachowiec zabił dwie przypadkowe osoby, a trzy kolejne ranił nożem. Jednym ze świadków zdarzenia, który próbował obezwładnić zamachowca kłem narwala, był za to pochodzący z Polski pan Łukasz. Nie tylko brytyjskie, ale także polskie i amerykańskie media szybko okrzyknęły go bohaterem. Podziękował mu już między innymi premier Mateusz Morawiecki.

'Od soboty WhatsApp będzie płatny'. Łańcuszek oszukał użytkowników aplikacji'Od soboty WhatsApp będzie płatny'. Łańcuszek oszukał użytkowników aplikacjiCzytaj dalej

Odważny Polak z London Bridge stał się bohaterem prowokacji

Co ciekawe, na Twitterze pojawił się dziś prowokacyjny wpis, opublikowany przez profil podszywający się pod partię Zielonych. Warto zauważyć, że nosi on nazwę "@Europensis", kiedy to oficjalne konto nazwano po prostu "@Zieloni". Fałszywkę obserwuje jednak Marek Kuchciński. W głośnym wpisie czytamy:

"Zwrócimy się do prokuratury o zbadanie, czy Pan Łukasz dokonując »szarży« na rzekomego napastnika z London Bridge nie przekroczył granic obrony koniecznej, oraz czy kieł Nerwala pochodził z legalnego źródła, ponieważ zwierzęta te są pod ścisłą ochroną." (pisownia oryginalna - red.)

Poza brakiem przecinków i pomyleniem nazwy narwala (nie Nerwala), wpis miał przede wszystkim prowokować i manipulować. Profil nie jest bowiem prowadzony przez przedstawicieli partii Zielonych. Jak wynika z komentarzy, nie wszyscy internauci zwrócili jednak uwagę na fałszywość konta, przez co w krytyczny sposób odnosili się do działalności członków ugrupowania.

Prawdziwy profil:

London Bridge fejk

Fałszywy profil:

London Bridge fake

London Bridge atak

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Media ogłosiły, że księżna Kate jest w ciąży. Plotka zdobyła popularność, bo w tajemnicy przepracowała dwa dni
  2. Klaudia Jachira bohaterką krzywdzącej manipulacji. Internauci pomylili ją z aktorką filmów dla dorosłych
  3. Dostałeś dziwną wiadomość o 'porwaniu dziecka koleżanki'? Uważaj, stoją za nią oszuści

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News