Maseczki ćwiczenia
Autor Maria Wieczorek - 19 Czerwca 2020

Co z maseczkami w czasie ćwiczeń fizycznych? WHO rozwiało wątpliwości

Maseczki, a właściwie ich powszechne używanie w czasie pandemii koronawirusa podzieliły nawet ekspertów. Choć restrykcje w tej kwestii zostały już nieco zliberalizowane, wielu obywateli nadal sumiennie zasłania nos oraz usta. Prowadzi to jednak do wielu wątpliwości.

Codzienne noszenie maseczek dla wielu osób okazało się bardzo uciążliwe. Specjaliści przekonywali jednak, iż jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie przy rozwijającej się światowej pandemii. Ostatecznie wprowadzono więc powszechny obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, który kontrolowały krajowe służby.

Media podały, że Konfederacja w drugiej turze poprze Trzaskowskiego. Jacek Wilk zaprzeczaMedia podały, że Konfederacja w drugiej turze poprze Trzaskowskiego. Jacek Wilk zaprzeczaCzytaj dalej

W ostatnim czasie reżim został jednak pod tym względem znacznie poluzowany. W mediach nadal pojawiają się jednak opinie lekarzy, którzy zachęcają do pozostania przy noszeniu masek, gdyż to może ochronić wiele osób przed ewentualnym zakażeniem. Duża grupa Polaków nie zrezygnowała więc z zasłaniania twarzy, chcąc zastosować się do podobnych zaleceń.

Maseczki a ćwiczenia fizyczne

Noszenie maseczek naturalnie budzi jednak wiele pytań. Jedno z nich dotyczy zakrywania nosa oraz ust w czasie ćwiczeń fizycznych. Co na ten temat sądzą eksperci Światowej Organizacji Zdrowia?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ile prawdy jest w słowach Beaty Mazurek na temat TVN24 i WSI?
  2. Czy Duda powiedział prawdę o źródle finansowania trzynastej emerytury?

- Ludzie NIE powinni nosić masek podczas ćwiczeń, ponieważ te mogą zmniejszać zdolność komfortowego oddychania. Pot może sprawić, że maska szybciej się zwilży, co utrudnia oddychanie i sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Ważnym środkiem zapobiegawczym podczas ćwiczeń jest utrzymanie fizycznej odległości co najmniej jednego metra od innych - przekazano w najnowszym komunikacie.

Źródło: WHO
Foto: Pexels / Engin Akyurt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News