Patryk Jaki fake nagranie
Autor Maria Wieczorek - 27 Grudnia 2019

Filmik z mężczyzną na trzepaku zdobywa dużą popularność. Wielu uwierzyło, że to Patryk Jaki

Patryk Jaki popisuje się w mediach społecznościowych "akrobatycznymi" umiejętnościami? Na Facebooku i Twitterze coraz większą popularność zdobywa obecnie filmik, który przedstawia młodego mężczyznę, skaczącego po trzepaku. Wielu komentujących uwierzyło, że nagranie przedstawia polskiego polityka, chociaż jego bohater nie ma oczywiście z Jakim nic wspólnego.

Patryk Jaki sprawuje obecnie mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego. Wciąż aktywnie komentuje także polską politykę wewnętrzną, a szczególnie kontrowersje wokół zmian w sądownictwie. Niespodziewanie działacz znalazł się na językach krajowych internautów z powodu, który z polityką nie ma jednak nic wspólnego. Poszło o krótkie, ale budzące emocje nagranie.

Świąteczna pomyłka R. Ziemkiewicza. Stwierdził, że karpie nie mają systemu nerwowegoŚwiąteczna pomyłka R. Ziemkiewicza. Stwierdził, że karpie nie mają systemu nerwowegoCzytaj dalej

Patryk Jaki na trzepaku? Miał być żart, wyszła dezinformacja

Prawdopodobnie w ramach żartu jeden z użytkowników Twittera udostępnił filmik, przedstawiający młodego człowieka, skaczącego po trzepaku. Nagranie zostało podpisane: "Doktorat ma taki jak te gimnastyczne wygibasy. Czymajta mnie", co wielu komentującym zasugerowało, iż zobaczyć mogą na nim nietypowe popisy akrobatyczne Patryka Jakiego. Rzeczywiście z daleka mężczyzna wygląda podobnie do polskiego polityka, jednak nie ma z nim oczywiście nic wspólnego. W rzeczywistości filmik przedstawia chłopaka o pseudonimie Typowy Rzepa, którego wyczyny przed kilkoma laty bawiły duże grupy internautów.

Oczywiście można by założyć, że użytkownicy Twittera i Facebooka szybko zrozumieli, iż mają do czynienia jedynie z żartem. Niestety nie wskazują na to liczne komentarze. Znaleźć w nich można przede wszystkim zapytania, czy na filmie na pewno znajduje się Jaki, lub ostrą krytykę inteligencji polityka, jego przeszłości, czy też teraźniejszej pracy jako europarlamentarzysty.

Natrafiając na nagranie w sieci, warto przekazać innym internautom, że tak naprawdę nie oglądają poczynań Patryka Jakiego. Szczególnie osoby, które nie mają dużego doświadczenia z mediami społecznościowymi, mogą być bowiem bardzo podatne na podobne sugestie. Na to wskazują przynajmniej pojawiające się pod filmikiem komentarze.

Patryk Jaki fake

Patryk Jaki fejk

Patryk Jaki fejk film

Patryk Jaki fejk nagranie

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Jarosław Kaczyński sprzeciwiał się zmianom ws. polowań. W czasie głosowania je poparł
  2. Nie tylko Putin. Przewodniczący Dumy wygłosił własną wersję historii i żąda przeprosin od Polaków
  3. ‘Alexa namawia do samobójstwa’. O co chodzi w głośnej historii, okrzykniętej przez media buntem maszyn?
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
  6. Lelum: Portal dla nowoczesnych kobiet. Duży sukces serwisu
  7. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  8. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych

Źródła: Facebook, Twitter, Antyfake

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News