Psy które nie szczekają
Autor Maria Wieczorek - 18 Listopada 2019

Które rasy psów nie szczekają? Internetowe poradniki mogą wprowadzać w błąd

Psy, które nie szczekają, są marzeniem wielu miłośników zwierząt, lubujących się jednocześnie w ciszy i spokoju. Poszukując cichej rasy w internecie, łatwo jednak natrafić na poważnie mylące informacje. Dotąd nie odkryto bowiem rasy psów, która byłyby całkowicie niema.

Psy są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych, z których często rezygnują jednak osoby unikające hałasów. Głośne szczekanie może oczywiście wprowadzać niektórych w stan irytacji, jednak zdaje się stanowić nieodłączną część życia z czworonogiem pod jednym dachem. Co ciekawe, w sieci nie brakuje doniesień o rasach, które mają być rzekomo nieme lub prawie w ogóle nie wydawać dźwięków. Wiele z nich może jednak wprowadzać w błąd.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos
  2. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu
Jak pomóc kotom przetrwać zimę? Od twojej świadomej pomocy może zależeć ich życieJak pomóc kotom przetrwać zimę? Od twojej świadomej pomocy może zależeć ich życieCzytaj dalej

Psy, które nie szczekają, nie są najczęściej nieme

To, że jakiś pies nie wydaje dźwięku kojarzonego przez nas ze szczekaniem, nie oznacza, iż będzie całkowicie cichy. Naukowcy nie odkryli dotąd rasy czworonoga, która byłaby niema. Nie powinniśmy więc łączyć doniesień o nieszczekających psach z psami niemymi. Jeżeli jednak bardzo chcemy uniknąć typowych dla gatunku odgłosów, możemy wybrać rasę, która wydaje po prostu inne dźwięki.

Jednymi z nieszczekających w konwencjonalny sposób psów są basenji. Rasa ta wydaje bardzo specyficzne dźwięki, które mogą przypominać bardziej wycie, czy nawet jodłowanie. Odgłos ich ziewania przypomina za to kocie miauczenie. Nieco innymi dźwiękami charakteryzują się rottweilery, które co prawda szczekają, jednak robią to bardzo rzadko. Jeśli muszą, wolą raczej warczeć. Spokojną rasą, która nie hałasuje i nie szczeka bez wyjątkowego powodu, są także charty angielskie whippety. W zestawieniach nieszczekających psów pojawia się też alaskan malamute, gdyż najczęściej jedynie długo i głośno wyje. Może wydawać podobny dźwięk zarówno z radości, jak i złości czy smutku.

Warto więc pamiętać, że nie da się wyróżnić konkretnej rasy psa, która byłaby całkowicie niema. Możemy co prawda adoptować czworonoga, który będzie szczekał rzadko lub wydawał nieco inne odgłosy, jednak część doniesień z internetowych poradników w tej kwestii może się okazać bardzo nietrafiona i zakończyć niemałym szokiem, gdy przygarnięty przez nas, nieszczekający rzekomo pies, zacznie poważnie hałasować. Wiele w tej kwestii zależy także bowiem od indywidualnego usposobienia zwierzęcia oraz jego reakcji na zewnętrzne bodźce.

Źródło: Psy.pl

NAJPOPULARNIEJSZE DZISIAJ:

  1. Jeśli je masz, możesz zarobić nawet 10 tys. złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
  2. TVN podał smutną wiadomość, Polacy pogrążają się w żałobie. Nie żyje Bronisław Piasecki
  3. Masz konto w mBanku? Uważaj, złodzieje wyłudzają SMS-y, by kraść oszczędności
  4. Facebook będzie karał za używanie niektórych emotek? To prawda, ale jest jeden haczyk
  5. Księżna Diana planowała potajemny ślub z synem miliardera? Prawda wyszła na jaw po 20 latach
  6. Krzysztof Jackowski ostrzega Andrzeja Dudę. Jasnowidz podzielił się swoją nową wizją

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News