Rosja przemyt
Autor Maria Wieczorek - 4 Grudnia 2019

Za pieniądze przerzucał nielegalnych imigrantów przez granicę. Wcześniej sam ją wytyczył

Rosja stała się miejscem naprawdę zadziwiającego oszustwa, opartego na karkołomnej wręcz manipulacji. Przemytnik upozorował przerzucenie czterech osób przez granicę, którą sam wcześniej wytyczył. Kiedy rosyjscy strażnicy zatrzymali nielegalnych imigrantów, ci byli przekonani, że są już w Finlandii.

Rosja znalazła się na językach największych światowych mediów z powodu nietypowego oszustwa, jakie popełnił obywatel jednego z krajów byłego Związku Radzieckiego. Mężczyzna wytyczył bowiem fałszywą granicę, przez którą miał "przerzucać" nieświadomych procederu imigrantów. Oczywiście nie zrobił tego całkowicie bezcelowo lub dla osobliwego żartu. W ten sposób próbował zarobić niemałe pieniądze, co prawie mu się udało.

Rodzice celowo zarażają dzieci ospą. Wszystko po to, aby ich nie szczepićRodzice celowo zarażają dzieci ospą. Wszystko po to, aby ich nie szczepićCzytaj dalej

Rosja: fałszywa granica sposobem na duże pieniądze

Funkcjonariusze służby granicznej zatrzymali czterech mężczyzn pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej. Ci zapłacili ponad 10 tys. euro przemytnikowi, który obiecał im transport do Finlandii, na terytorium Unii Europejskiej. Imigranci byli zresztą przekonani, że już udało im się tam dostać, jednak wprowadzono ich w ogromny błąd. Okazało się, że zatrzymany już oszust w bardzo misterny sposób zaplanował opartą na manipulacji akcję "wywiezienia" ich z Rosji.

Po długiej, wyglądającej bardzo poważnie i niebezpiecznie wędrówce doprowadził ich do ustawionych przez siebie w lesie szlabanu i słupów granicznych. Powiedział czterem "klientom", że po przejściu kilku metrów znajdą się w Finlandii, po czym odszedł w przeciwnym kierunku. Imigranci dowiedzieli się o tym, że zostali oszukani, dopiero od strażników granicznych. Warto zaznaczyć, iż wydalono ich już z terytorium Rosji, a nieudolny przemytnik wkrótce odpowie za oszustwo.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Komputery firmowe celem hakerów. Ich działania nie są przypadkowe
  2. “Nie ma dowodów, że czerniak występuje od słońca”. Popularna modelka nominowana do Biologicznej Bzdury Roku
  3. Revolut zdobywa rosnącą popularność. Jeśli z niego korzystasz, koniecznie zadbaj o swoją prywatność

Źródło:RMF FM
Foto: FSB

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News