Szczepienie ospa party
Autor Maria Wieczorek - 4 Grudnia 2019

Rodzice celowo zarażają dzieci ospą. Wszystko po to, aby ich nie szczepić

Szczepienie jest jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem profilaktyki w przypadku ospy. Niektórzy rodzice, aby uniknąć podania maluchowi szczepionki, celowo doprowadzają jednak do jego zarażenia. Podobne działania mogą mieć oczywiście tragiczne skutki.

Szczepienie jest według ekspertów Głównego Inspektoratu Sanitarnego, ale także wielu poważanych naukowców, jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie lub łagodniejsze przebycie ospy. Niestety coraz większe grupy młodych rodziców decydują się zastąpić sprawdzone rozwiązania zabieraniem dzieci na tzw. ospa party, gdzie spotykają się z innymi, chorymi już rówieśnikami. Maluchy mają się zarazić, aby spokojnie przejść przez podobne problemy zdrowotne i zlikwidować ryzyko na przyszłość. Tego rodzaju działania są jednak wyjątkowo niebezpieczne, o czym należy pamiętać wbrew zapewnieniom ruchów antyszczepionkowych.

Revolut zdobywa rosnącą popularność. Jeśli z niego korzystasz, koniecznie zadbaj o swoją prywatnośćRevolut zdobywa rosnącą popularność. Jeśli z niego korzystasz, koniecznie zadbaj o swoją prywatnośćCzytaj dalej

Szczepienie zawsze skuteczniejsze niż "ospa party"

Warto zaznaczyć, że wirus ospy jest bardzo niebezpieczny i może doprowadzić do poważnych powikłań, skutkujących hospitalizacją, czy nawet tragiczną śmiercią dziecka. Poza tym celowe zarażanie kolejnych osób może skutkować niekontrolowanym poszerzaniem zasięgu choroby. Sanepid zaznacza, że "władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny", dlatego też rodzice nie powinni narażać zdrowia i życia malucha. W specjalnym komunikacie instytucji czytamy:

"Udział w spotkaniach typu »ospa party« i »odra party« stanowi nieprzewidywalne ryzyko dla zdrowia i życia dziecka. Szczepienie jest jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem profilaktyki."

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. “Nie ma dowodów, że czerniak występuje od słońca”. Popularna modelka nominowana do Biologicznej Bzdury Roku
  2. Pies widzi świat w czerni i bieli? To mit, jednak sprawa okazuje się nieoczywista
  3. 'Nie żyje królowa Elżbieta II'? Krzywdząca plotka została oficjalnie zdementowana

Źródła: PAP, GIS

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News