Schronisko Józefów
Autor Maria Wieczorek - 9 Listopada 2019

600 psów i 30 kotów idzie do uśpienia? Likwidacja schroniska w Józefowie okazała się totalną nieprawdą

Schronisko dla zwierząt w Józefowie zostanie zamknięte? Facebooka zaczął obiegać dramatyczny post, w którym apelowano o ratowanie psów oraz kotów, szykowanych rzekomo do uśpienia. Jak się jednak okazało, wpis krąży po sieci od 2011 roku i nie ma nic wspólnego z prawdą.

Schronisko dla zwierząt w Józefowie, a właściwie jego wątpliwa rzekomo przyszłość, stały się obiektem dramatycznych doniesień. Facebooka zaczął bowiem obiegać wpis o emocjonalnej treści:

"Ważne!!!!!!! Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, 600 psów i 30 kotów zostanie UŚPIONYCH! Błagam was rozpowszechniajcie te wiadomość. Może ktoś wziął by na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy też zbierać karmę, pieniądze na hoteliki by choć trochę ich uratować Artur Starosz nr tel. 668249268 Uła Kurek nr tel.880822051 Błagam cię rozsyłaj! Dla ciebie to tylko skopiowanie tej wiadomości ale dla tych biednych zwierząt to szansa na dalsze i lepsze życie! JEŚLI NAPRAWDĘ MASZ SERCE WRZUĆ TO NA SWOJĄ TABLICĘ!!!!"

Rasa psa, która w ogóle nie uczula? Obalamy popularny mit nt. czworonogówRasa psa, która w ogóle nie uczula? Obalamy popularny mit nt. czworonogówCzytaj dalej

Schronisko dla zwierząt w Józefowie nie zostanie zamknięte

Warto zaznaczyć, że post po raz pierwszy pojawił się na Facebooku w 2011 roku, kiedy to o zawartym w nim przekłamaniu informowała "Gazeta Wyborcza". Jak się wówczas okazało, nie planowano zamykać schroniska, a mieszkające w nim psy i koty nie miały zostać uśpione. Później wpis powracał falami, zdobywając ogromną popularność w mediach społecznościowych.

Jeszcze w marcu tego roku sprawę opisywali także autorzy strony "Ekotrendy" na Facebooku. Przekazali wówczas internautom komentarz Bożeny Ratajczak, która jest dyrektorką rzeczonego schroniska. Ta stwierdziła bowiem stanowczo, że doniesienia o jego zamknięciu "to totalna bzdura". Dodała także, iż schronisko "działa dalej i ma się dobrze".

Żadnych informacji na temat rzekomych planów zamknięcia schroniska w Józefowie nie znajdujemy także na jego stronie na Facebooku, która jest prowadzona w bardzo aktywny sposób. Tym, co najczęściej się na niej pojawia, są posty zachęcające do adopcji psów oraz kotów. Wśród wpisów brak jednak doniesień o planach likwidacji miejsca oraz uśpienia znajdujących się tam zwierząt.

Schronisko Józefów

Źródła: Facebook, Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News