Smartwatch dla dziecka
Autor Maria Wieczorek - 26 Listopada 2019

Kupiłeś dziecku popularnego smartwatcha? Luka w urządzeniu mogła się okazać gratką dla przestępców

Smartwatch dla dziecka SMA-WATCH-M2 jest jednym z najpopularniejszych tego typu urządzeń na rynku. Jak się jednak okazało, stosunkowo niska cena nie idzie w tym przypadku w parze z dbaniem o bezpieczeństwo danych użytkownika. Jak opisuje Bezprawnik, najwięcej informacji z tego źródła wyciekło dotąd właśnie z Polski.

Smartwatch dla dziecka powinien być urządzeniem przede wszystkim bezpiecznym. Jak się jednak okazało, popularne, skierowane do najmłodszych sprzęty SMA-WATCH-M2, mają nie spełniać tego kryterium. Jak opisują Sekurak i Bezprawnik, rzeczone smartwatche są szczególnie narażone na ataki cyberprzestępców i wycieki wrażliwych często danych. Te przechowywane są bowiem na niezabezpieczonym odpowiednio serwerze.

Planujesz zakupy w Black Friday? Powstało narzędzie, które podpowie, czy rzeczywiście zaoszczędziszPlanujesz zakupy w Black Friday? Powstało narzędzie, które podpowie, czy rzeczywiście zaoszczędziszCzytaj dalej

Smartwatch dla dzieci może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo

Jakie dokładnie informacje mogą trafić w ręce niepowołanych osób przy ich niewielkim wysiłku? Przede wszystkim zdjęcia, numery telefonów, ale także lokalizacje oraz odbyte rozmowy. Jest to więc niby niewielka, ale bardzo istotna baza, szczególnie w kwestii dbałości o bezpieczeństwo dziecka. Bezprawnik przekazał już, że najwięcej informacji o użytkownikach miało jak dotąd wyciec właśnie z Polski. W sprawie narażone są obecnie nie tylko konta najmłodszych, ale także ich rodziców. Te teoretycznie służyć mają za to do zapewniania dzieciom stosownej opieki. Przy wycieku danych o bezpieczeństwie trudno jednak mówić z czystym sumieniem.

Warto zaznaczyć, że SMA-WATCH-M2 to nazwa samego urządzenia. Sprzedawane jest także pod innymi markami, z inną metką, opakowaniem, czy naklejką. Warto więc dokładnie sprawdzić, do jakich sprzętów ma dostęp nasze dziecko oraz pamiętać o jego bezpieczeństwie w sieci, wybierając mikołajkowe oraz gwiazdkowe prezenty.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Jaka jest prawda w sprawie brakującego 1,5 mln zł dla warszawskiego schroniska? Politycy przeinaczyli fakty
  2. Młoda kobieta z papierosem to Krystyna Pawłowicz? Była posłanka odniosła się do plotek
  3. Kryzys klimatyczny to nie mit. Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze osiągnęło rekordowy poziom

Źródło:Bezprawnik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News