smog a wietrzenie mieszkania
Autor Michalina Kobla - 3 Grudnia 2019

Smog a wietrzenie mieszkania. Otwieranie okien to nie zawsze dobry pomysł

Smog a wietrzenie mieszkania to temat zaskakująco wręcz skomplikowany. Ogólnie należy bowiem rzeczywiście wietrzyć swoje mieszkanie regularnie. Co jednak, jeśli za oknem znajdują się szkodliwe zanieczyszczenia?

Smog a wietrzenie mieszkania - nie jest to oczywiście dobre połączenie. Jesienią i zimą, w konsekwencji palenia w starych piecach nieodpowiednimi paliwami, bardzo łatwo o stworzenie zanieczyszczenia powietrza. Kiedy widzimy charakterystyczną mgłę, lepiej pozostawić nasze okna zamknięte. Warto wówczas sprawdzić stężenie zanieczyszczeń przez strony internetowe i aplikacje mobilne. Przy jego wysokim poziomie należy unikać otwierania okien i wietrzenia.

Media sugerowały, że minister i bliski współpracownik Kaczyńskiego planuje dymisję. 'Nie słyszałem o tym'Media sugerowały, że minister i bliski współpracownik Kaczyńskiego planuje dymisję. 'Nie słyszałem o tym'Czytaj dalej

Smog a wietrzenie mieszkania. Alarm smogowy powinien nas powstrzymać

Szczególnie w godzinach szczytu ryzyko jest wysokie. W związku z tym wszyscy najbardziej narażeni (dzieci, osoby starsze, z alergiami) powinny unikać opuszczenia mieszkania do czasu oczyszczenia się powietrza. Na etapie budowania domu lub kupowania mieszkania warto rozważyć zainwestowanie w miejsca z wentylacją mechaniczną. Ta wpływa pośrednio na ilość zanieczyszczeń w domu, ponieważ jej funkcjonowanie nie wymaga częstego otwierania okien. W toku wymiany powietrze przechodzi przez wymiennik, oczyszczając się m.in z kurzu i alergenów.

Warto zainteresować się też roślinami doniczkowymi. Oprócz wprowadzenia uspokojającego klimatu, mają one własciwości filtracyjne. Do tego typu zieleni zaliczymy paproć, bluszcz i dracenę. Kolejną rzeczą, która możemy zrobić dla swojego zdrowia, to zapatrzenie się w domowy oczyszczacz powietrza. Jego wydajność czy poziom hałasu zależy od klasy i ceny urządzenia. Warto przyjrzeć się filtrom powietrza użytym w urządzeniu, a także dodatkowej funkcji jonizacji. Walka ze smogiem wymaga bowiem kompleksowych działań zarówno jednostek, jak i całego społeczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

1. TVP odmówiło emisji spotu Izby Lekarskiej. Rada Języka Polskiego poucza Jacka Kurskiego

2. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych

3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News