Telewizor kamera
Autor - 3 Grudnia 2019

Najpierw laptopy, później smartfony. FBI radzi zasłonić kamerki w telewizorach

Telewizor Smart niewiele różni się od innych tego rodzaju sprzętów. Stał się więc kolejnym obiektem zainteresowania hakerów. FBI ostrzega przed uzyskaniem dostępu do kamery przez nieupoważnione osoby.

Telewizor Smart - czy czas zasłonić mu kamerkę? Ostatnie doniesienia wskazują, że również te sprzęty stały się celem hakerskich ataków. Ze względu na posiadanie w swoich funkcjach mikrofonu i kamerki oraz możliwości łączenia się z internetem, niewiele różni je od naszych telefonów i komputerów. Cyberprzestępcy cały czas szukają luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu. Wikileaks potwierdziło, że agencja wywiadowcza CIA stworzyła niektóre z najpopularniejszych programów do obejścia oprogramowania telewizorów typu smart.

Możesz stracić duże pieniądze. W trwający Cyber Monday na OLX roi się od naciągaczyMożesz stracić duże pieniądze. W trwający Cyber Monday na OLX roi się od naciągaczyCzytaj dalej

Czy powinniśmy zakleić kamerkę w telewizorze?

Im bardziej zaawansowany sprzęt z funkcjami multimedialnymi, tym większe ryzyko. FBI wskazuje, że w związku z połączeniem z internetem hakerzy są w stanie z poziomu telewizora uzyskać dostęp do innych sprzętów. Ostatnia taka akcja dotyczyła produktów Google Chromecast, służących do odtwarzania filmów z telefonu na ekranie telewizora. Użytkownicy sprzętu zgłaszali problemy z połączeniem i odtwarzanie nieznanych im filmow oraz multimediów. Nawet ogromne korporacje narażone są na ataki hakerów, przy których włamanie się na prywatne konto wydaje się dziecinnie proste - wiele osób nieumiejętnie dba bowiem o cyberbezpieczeństwo.

Źródło: Instalki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News