Tymoteusz Szydło dziecko
Autor Maria Wieczorek - 12 Grudnia 2019

Tymoteusz Szydło ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa. Jego prawnik odpowiedział na plotki o romansach i ojcostwie

Tymoteusz Szydło ogłosił wczoraj swą decyzję o odejściu ze stanu duchownego. Jego oświadczenie sprowokowało kolejną falę plotek, według których syn byłej premier miał znaleźć miłość, czy nawet zostać ojcem. Doniesienia te stanowczo skomentował prawnik kapłana.

Tymoteusz Szydło wydał 11 grudnia oficjalny komunikat, w którym ogłosił, że zamierza zrezygnować z kapłaństwa. Młody duchowny tłumaczył, że przeżywa kryzys wiary i powołania. Nie udało mu się go pokonać także ze względu na plotki i pomówienia, które zaczęły krążyć w sieci po jego decyzji o przejściu na bezterminowy urlop. Szydło przekazał:

"Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia."

Tomasz Lis nagle trafił do szpitala, miał być w ciężkim stanie. Na dramatyczne doniesienia mediów odpowiedziała żona dziennikarzaTomasz Lis nagle trafił do szpitala, miał być w ciężkim stanie. Na dramatyczne doniesienia mediów odpowiedziała żona dziennikarzaCzytaj dalej

Tymoteusz Szydło nie został ojcem

Rzeczywiście kilka tygodni temu w sieci zaczęły mnożyć się plotki o rzekomym romansie syna Beaty Szydło z mężatką lub nieletnią dziewczyną. Spekulowano także, iż miał zostać ojcem. Donosiliśmy wówczas, że podobne pogłoski stanowczo zdementował prawnik reprezentujący duchownego. Warto zaznaczyć, iż podobne stanowisko mecenas Maciej Zaborowski zajął także po ogłoszeniu decyzji Szydło o odejściu od kapłaństwa.

W rozmowie z Wirtualną Polską prawnik zaznaczył, że jego klient "nie został i nie planuje aktualnie zostać ojcem". Dodał, że rezygnacja Szydło z posługi nie była motywowana żadną "bliską relacją", a wszystkie tego typu medialne sugestie będą skutkowały "stanowczą reakcją prawną".

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Tymoteusz Szydło rezygnuje z kapłaństwa. Jaką procedurę będzie musiał przejść?
  2. Rasistowski artykuł w warszawskim portalu Życie Stolicy. Autor pisał o 'kulturze brudu' i straszył mieszkańców
  3. Sasin: Opozycja bierze odpowiedzialność za to, że Banaś pozostanie prezesem NIK. Sprawdziliśmy, kto go wybrał

Źródła:Wirtualna Polska, Antyfake, Katolicka Agencja Informacyjna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News