Wiadomości TVP Sylwester
Autor Maria Wieczorek - 3 Stycznia 2020

Zamieszanie wokół paska Wiadomości TVP z 'pseudoelitami' i Sylwestrem. Nie, to nie fejk

Wiadomości TVP po raz kolejny stały się jednym z tematów burzliwych dyskusji polskich internautów. Wszystko przez pasek pochodzący z wydania programu z 2 stycznia: "Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra". Chociaż wielu komentujących początkowo uznało, że mają do czynienia z fałszywką, tytuł materiału jest prawdziwy.

Wiadomości TVP znów zwróciły uwagę niecodziennym paskiem z wieczornego, głównego wydania serwisu. "Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra" - oto tytuł materiału, który na stronie internetowej Telewizji Polskiej opisano w sposób następujący:

"»Sylwester Marzeń« odniósł niekwestionowany sukces - ponad 8 milionów widzów przed telewizorami, dziesiątki tysięcy przed sceną. Ale nie każdemu się to podobało. Naszą wspólną sylwestrową zabawą gardzą niektórzy celebryci. To już zresztą nie pierwszy przykład pogardy tak zwanych elit, wobec zwykłych Polaków."

Nutella, Rambo i Koka w 2019 roku nie przeszły. Jakich imion nie można nadać dziecku?Nutella, Rambo i Koka w 2019 roku nie przeszły. Jakich imion nie można nadać dziecku?Czytaj dalej

Wiadomości TVP naprawdę puściły podobny pasek o "pseudoelitach" i Sylwestrze

Sam materiał zawierał fragmenty sylwestrowego koncertu TVP, wypowiedzi Jacka Kurskiego o tym, że "wszyscy muszą się w Telewizji Polskiej dobrze czuć" oraz krótką opinię burmistrza Zakopanego, który podkreślał, jak dobrą promocją dla miasta było zorganizowanie tam rzeczonej imprezy. Jednocześnie w klipie umieszczono także treść głośnego wpisu Hanny Lis o "towarzyszu Kurskim", który "domyka dzieło" po "Sowietach i hitlerowcach", gdyż ci "wymordowali lwią część polskiej inteligencji". Poza tym autor materiału mówi w nim:

"Repertuar Sylwestra Marzeń, który doceniły miliony Polaków, nie spodobał się grupce przedstawicieli pseudoelity. (...) To państwo, nasi widzowie, głosując pilotami, po raz kolejny jasno pokazali, że bardziej cenią Telewizję Polską, która łączy Polaków, niż tych, którzy szukają podziałów i kreują się na samozwańczych arbitrów dobrego smaku i elegancji."

Dalej w TVP skrytykowano także tych, którzy przeciwstawiali się organizacji imprezy przy Wielkiej Krokwi. W materiale nazwano ich nawet "pseudoekologami".

Dlaczego podejmujemy ten temat? Przede wszystkim ze względu na fakt, iż gdy na Twitterze zaczął pojawiać się zrzut ekranu z Wiadomości z omawianym paskiem, wielu komentujących uznało, że to fałszywka lub żart. Warto jednak zaznaczyć, że internauci mają do czynienia z prawdziwym tytułem materiału, który naprawdę ukazał się na wizji. Jego ocenę pozostawiamy oczywiście samym czytelnikom.

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP Sylwester

Wiadomości TVP Twitter

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Ilu widzów naprawdę wybrało imprezę sylwestrową TVP? Liczba podana przez Kurskiego dużo wyższa od danych Nielsena
  2. Rozliczamy Mateusza Morawieckiego z obietnicy na 2019 rok. Liczby nie działają na korzyść premiera
  3. 'Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami'. Mateusz Morawiecki odpowiedział na kłamliwe twierdzenia rosyjskiego prezydenta

Źródła: TVP, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News