Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Autor Piotr Burakowski - 30 Października 2020

“Narkomanki, prostytutki i zabójcy dzieci“. Nie, to nie słowa posłanki PiS

“Możecie sobie protestować, ile chcecie. Jak powiedział Jarosław Kaczyński, zdanie narkomanek-prostytutek i zabójców dzieci nie będzie mieć wpływu na podejmowane decyzje“ – miała napisać na Twitterze 29 października posłanka PiS Joanna Borowiak. Choć wpis rzeczywiście pojawił się na oficjalnym koncie polityk, to nie jest jej autorstwa, bo ktoś już kilka dni temu włamał się na konto posłanki.

Pod wpisem pojawiły się krytyczne komentarze. "Wywołaliście wojnę, a teraz podlewacie ją benzyną pogardy do protestujących" – stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, wiceszefowa klubu Koalicji Obywatelskiej. "Wstyd, Pani Posłanko! Zgłosimy tę wypowiedź do Komisji Etyki Poselskiej" – oceniła z kolei Urszula Zielińska z Zielonych.

Co więcej, kilka godzin po opublikowaniu wpisu na koncie Joanny Borowiak pojawił się następny tweet: "Szanowni Państwo! Przypadkowo opublikowałam ten komentarz. To miało być w prywatnej wiadomości. Pozdrawiam serdecznie".

Protest - Borowiak

Posłanka PiS dementuje

Tymczasem Joanna Borowiak wystosowała wczoraj komunikat w serwisie Facebook, w którym wyjaśnia, że nie jest autorką ostatnich tweetów:

"Oświadczam, że treści publikowane od dnia 26 października 2020 r. od godziny 14.15 w serwisie społecznościowym Twitter na koncie o nazwie @BorowiakJoanna nie są mojego autorstwa".

"O włamaniu na moje konto informowała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości pani Anita Czerwińska w poniedziałek 26.10.2020 r. Sprawa została natychmiast zgłoszona administracji Twittera oraz na Policję".

Borowiak - Twitter

"Treści publikowane obecnie na moim koncie mają na celu dyskredytowanie mnie jako posła na Sejm RP, zdyskredytowanie mojego ugrupowania i służą budowaniu negatywnych emocji oraz szerzeniu napięć w społeczeństwie".

"Jednocześnie informuję, że powielanie treści publikowanych przez cyberprzestępców na moim koncie jest nieuprawnione i krzywdzące".

Atak hakerski nie tylko na Borowiak

Serwis fact-checkingowy Konkret24 potwierdził, że Joanna Borowiak padła ofiarą ataku hakerskiego, podobnie jak Marcin Duszek z PiS i były już poseł partii rządzącej Andrzej Melak.

ZOBACZ, JAK WERYFIKUJEMY INFORMACJE:

  1. Zawadzka rozpowszechniła fake newsa o księżach. Dostało się TVP Info
  2. To słowa o. Rydzyka? “Nie może odmówić współżycia mężowi. Musi zamknąć oczy i myśleć o Polsce”
  3. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  4. Nie, to nie fake news. Uderzające wpadki w programie z Magdaleną Ogórek TVP Info

Przypomnijmy, że Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją. Wywołało to protesty w całej Polsce.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: YouTube / Onet News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News