FaceApp Rosja
Autor Maria Wieczorek - 4 Grudnia 2019

FBI ostrzega przed FaceApp. Pod lupę weźmie też popularny TikTok

FaceApp już kilka miesięcy temu wywołał ogromne zamieszanie głównie z powodu zagrożeń, jakie miało nieść za sobą korzystanie z aplikacji. Co ciekawe, ostatecznie ostrzegli przed nią także przedstawiciele FBI. Prawdopodobnie już wkrótce eksperci Biura wezmą pod lupę także popularny TikTok.

FaceApp podbił w tym roku serca tysięcy, jeśli nie milionów użytkowników na całym świecie. W sieci zapanowała moda na pokazywanie zdjęć swojej postarzonej w aplikacji twarzy, w którą włączyły się także hollywoodzkie gwiazdy oraz niektórzy politycy. Już wtedy część ekspertów przekazywała, że korzystanie z zabawnego narzędzia może być w rzeczywistości niebezpieczne. Aby użyć aplikacji, trzeba było bowiem dać jej stosunkowo duże uprawnienia na swoim urządzeniu.

Komputery firmowe celem hakerów. Ich działania nie są przypadkoweKomputery firmowe celem hakerów. Ich działania nie są przypadkoweCzytaj dalej

FaceApp pod lupą FBI

Właśnie z tego powodu jeden z amerykańskich senatorów zwrócił się z apelem o podjęcie działań sprawdzających FaceApp do FBI. Przedstawiciele Biura odpowiedzieli już na wezwanie, przekazując, że aplikacja, jak wszystkie tego rodzaju narzędzia stworzone w Rosji, może być potencjalnie niebezpieczna. Wszystko ze względu na fakt, iż Federalna Służba Bezpieczeństwa ma bardzo szeroki dostęp do danych, które przechowywane są na rodzimych serwerach. Wśród nich znajdują się oczywiście także te z aplikacji FaceApp. Co ciekawe, twórcy narzędzia przekonują, że nie zbierają danych poza zdjęciami, a te nie pozostają na rzeczonych serwerach dłużej niż 2 dni.

Warto zaznaczyć, że amerykańscy senatorowie nie zamierzają poprzestać na sprawdzeniu FaceApp. Jak przekazali, pod lupę wzięli już także niezwykle popularną na całym świecie aplikację TikTok. Dlaczego? Jak się okazuje, jest ona narzędziem stworzonym w Chinach. Część polityków z USA dopatruje się w nim więc potencjalnego źródła zagrożeń.

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Naukowcy sądzili, że mają do czynienia z wyłączną umiejętnością człowieka. Psy rozróżniają ludzkie słowa jak ich opiekunowie
  2. Za pieniądze przerzucał nielegalnych imigrantów przez granicę. Wcześniej sam ją wytyczył
  3. Rodzice celowo zarażają dzieci ospą. Wszystko po to, aby ich nie szczepić

Źródło: INN Poland

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News