Marek Zagórski fake news
Autor Maria Wieczorek - 4 Grudnia 2019

Minister kładzie nacisk na walkę z dezinformacją. Zwalczanie fake newsów kluczową misją mediów?

Marek Zagórski pojawił się na otwarciu konferencji "Media Przyszłości", zorganizowanej przez Polską Agencję Prasową. Minister cyfryzacji położył w swojej wypowiedzi szczególny nacisk na misję, jaką jest walka z dezinformacją. Zdaniem polityka to jedno z kluczowych wyzwań, które stoi przed krajowymi dziennikarzami.

Marek Zagórski wygłosił specjalne przemówienie przy okazji rozpoczęcia konferencji "Media Przyszłości". Minister cyfryzacji zauważył, że świat nowych technologii, a wraz z nim świat mediów, znacznie przyspiesza. Tym, co wciąż jednak wyróżnia poszczególne redakcje, jest wartość intelektualna zawarta w przekazywanych informacjach. Z tego też powodu polityk podkreślił, że "przyszłość mediów to ludzie, a potem dopiero ludzie wspomagani nowoczesnymi technologiami".

FBI ostrzega przed FaceApp. Pod lupę weźmie też popularny TikTokFBI ostrzega przed FaceApp. Pod lupę weźmie też popularny TikTokCzytaj dalej

Marek Zagórski o walce z dezinformacją

Co ważne, wraz z przyspieszającym tempem rozwoju i życia, zmieniają źródła informacji dla większości odbiorców. Stąd też odpowiedzialność spoczywająca na mediach, a szczególnie tych, które działają w przestrzeni internetowej. Z tego też powodu Zagórski podkreślił:

"Szybkość dostarczania informacji, personalizacja, ale też walka z dezinformacją - to wyzwania stojące przed mediami."

Jednocześnie minister wspomniał o tym, jak ważne jest tworzenie stosownych regulacji z zakresu prawa autorskiego. O budzących emocje pomysłach na oficjalne karanie za fake newsy, choć takowe lansował między innymi poseł PiS Dominik Tarczyński, polityk nie powiedział ani słowa.

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Naukowcy sądzili, że mają do czynienia z wyłączną umiejętnością człowieka. Psy rozróżniają ludzkie słowa jak ich opiekunowie
  2. Za pieniądze przerzucał nielegalnych imigrantów przez granicę. Wcześniej sam ją wytyczył
  3. Komputery firmowe celem hakerów. Ich działania nie są przypadkowe

Źródło:PAP
Foto: Ministerstwo Cyfryzacji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News