Pies kot krzyżówka
Autor Maria Wieczorek - 30 Listopada 2019

Skrzyżowano psa z kotem? Chore eksperymenty na zwierzętach, sprawdziliśmy ich autentyczność

Pies i kot nie mogą rozmnażać się ze sobą z całkowicie naturalnych powodów. W sieci nie brakuje jednak zdjęć młodych, które miały przyjść na świat przypadkowo lub przez brutalne eksperymenty człowieka. Najgłośniejszy z przypadków okazał się oczywiście całkowitą fałszywką.

Pies i kot w naturalnym środowisku nie będą mieć wspólnych, międzygatunkowych młodych, gdyż jest to biologicznie niemożliwe. Niestety naukowcy mieli już dopuszczać się prób krzyżowania ich ze sobą w laboratoriach. W sieci znaleźć można między innymi historię urodzonego w XIX wieku rosyjskiego miłośnika brutalnych eksperymentów, który tłumaczył swoje prace poszukiwaniami nowych medycznych rozwiązań przy ludzkich chorobach. Naukowiec miał ponoć próbować skrzyżować ze sobą te dwa gatunki. Nie przetrwały jednak żadne dowody na to, że jego starania zakończyły się tak, jak sam tego chciał.

'Koala funkcjonalnie wymarły'. Alarmistyczne doniesienia obiegły media, jaka jest prawda?'Koala funkcjonalnie wymarły'. Alarmistyczne doniesienia obiegły media, jaka jest prawda?Czytaj dalej

Pies i kot - ludzka fanaberia krzyżowania

Najgłośniejsza sprawa, kiedy to duże światowe media opisywały rzekome narodziny trzech młodych, których matką miała być kotka, a ojcem - pies, wydarzyła się w 2006 roku w Brazylii. Właścicielka kotki była przekonana, że są krzyżówką, gdyż wizualnie bardziej przypominały szczenięta. Młode nie przetrwały niestety długo, jednak naukowcy z Universidade de Passo Fundo zdążyli pobrać od nich próbki krwi. Te wykazały, że mieli do czynienia z małymi kociętami, a nie szczeniakami, ani tym bardziej krzyżówką kota i psa.

Inna, głośna tego typu historia pojawiła się na jednym z portali o zwierzętach jako żart na Prima Aprilis w 2006 roku. Wielu internautów, ale także przedstawicieli mediów, nie zwróciło jednak uwagi na datę i rozpowszechniło fałszywą informację, która po pewnym czasie w niekontrolowany już sposób obiegła sieć. Zabrakło przy niej oczywiście stosownego komentarza, iż nie ma nic wspólnego z prawdą.

Należy pamiętać, że eksperymenty na zwierzętach często naznaczone są ich poważnymi cierpieniami. Coraz więcej osób uważa je więc za całkowicie nieetyczne, a wiele branż stara się konsekwentnie z nich rezygnować, tym samym zjednując sobie nowych klientów. Część naukowców nadal będzie jednak oczywiście pracowała na podobnych zasadach, z wykorzystaniem żywych organizmów. Robienie tego w celu tworzenia opisanej wyżej krzyżówki, czy innych tego rodzaju niepotrzebnych eksperymentów, wydaje się jednak niczym nieuzasadnione i bardzo brutalne.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Zauważyłeś monetę w drzwiach swojego auta? Zagrożenie jest realne, lepiej uważać
  2. 'Od soboty WhatsApp będzie płatny'. Łańcuszek oszukał użytkowników aplikacji
  3. Smog zagraża tylko mieszkańcom dużych miast? To bardzo szkodliwy mit

Źródła: Merdacz, Universidade de Passo Fundo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News